XMRDİGGER FORUM

Tam Versiyon: Kedi Sahiplenmek İsteyenlerin Dikkatine
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Kedi bakımında dikkat etmeniz gerekenler kedi türleri için hemen hemen aynıdır. Dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar onların beslenmesi ve hijyenik koşullarda yaşamasını sağlamaktır. İlgiye muhtaç olan canlılar olduğunu bilerek, bakımını ona göre tamamlamalısınız.

Kedilerinizin Beslenmesi
Kedilerinizin bakımında önemli olan bir husus gıdalarıdır. Aşağıda verilenleri göz önünde bulundurarak evde kedi bakımı için önleminizi alabilirsiniz.
Kedilerinizin yemek kabının her gün temizlenmesi gerekiyor.
Kaliteli bir kedi maması kullanmaya dikkat edin.
Kedi mamasının onun gelişim sürecine uygun olması şart.
Su kabının da her gün düzenli şekilde yıkanıyor olmasına dikkat edin.
Düzenli olarak beslenmesi için kedi mamasını düzenli olarak doldurun.
Kedi bakımı nasıl yapılır sorusunun cevaplanması, gıda üzerinden gerçekleştiğinde sorun yaşamadan kedinizin büyümesi için neler yapmanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Kedilerde Temizlik
Kedilerinizin temizliğini düzenli olarak tarak kullanarak yapabilirsiniz. Tarak ile nazik bir şekilde kedinizin tüylerini taramalısınız. Ölmüş derilerin ve tüylerin temizlenmesi açısından forminatör tarak kullanımının oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu taraklar hiçbir şekilde kedinizin derisine zarar vermeyecektir. Ayrıca kedi türlerinin tamamı için uygundur. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu düzenli olarak kullanmaya dikkat etmektir. Bu sayede kedilerinizin tüy dökmesinin önüne geçebilirsiniz. Kedi cinsleri için hepsinin kullanımına olanak tanımaktadır. Her kedi türünde bu tarağın kullanılması, kedi tüylerinin dökülmesinin önüne geçilmesini sağlayacaktır.